Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

TJ SOKOL STAŘEČ‚ z.s.

Mladší přípravka

FINÁLE ZIMNÍ LIGY - TŘEBÍČ 12.2.2017

 

Finálového halového turnaje mladších přípravek v Třebíči se dne 12.2.2017 zúčastnilo celkem osm mužstev - vždy po dvou z celkem čtyř základních turnajů. Okříšky, Stařeč, Budišov, FŠ Třebíč B(???), HFK Třebíč A, Hrotovice, Čáslavice, Želetava.

 

Sestava: Otruba Marek - Vyskočil Tomáš, Chromý Lukáš - Petrák David, Pavlíček Oskar

 

Stařeč - Budišov 0:1

Ačkoliv v prvním zápase mělo naše mužstvo více ze hry, byl to soupeř, který z ojedinělé akce skóroval. Protože se ani jedna z šancí neujala, tak z toho byla nakonec porážka, sice nezasloužená, ale byla.

 

FŠ Třebíč B(???) - Stařeč 5:1 branka Petrák

Do druhého zápasu proti pozdějšímu vítězi celého turnaje vstoupil lépe soupeř, který nás předčil fyzicky i technicky. Našich pět statečných borců se však nevzdalo a odměnou jim byla branka Davida Petráka.

 

Okříšky - Stařeč 1:1 branka Petrák

Třetí zápas základní skupiny se dlouho hrál bez branek. Jako první skórovali Okříšky, našim se podařilo vyrovnat opět zásluhou Petráka. Bohužel na víc již nezbylo čas. Tato remíza znamenala čtvrté místo ve skupině a po pauze souboj proti třetímu týmu druhé skupiny.

 

Stařeč-Hrotovice 1:0 branka Chromý

V souboji ve skupině o 5 - 8 místo se naši kluci snažili, přicházely šance, ale dlouho nic z nich. Hrotovice hrozily z protiútoků, ale stále se hrálo bez branek. Až se nakonec z obrany dostal k zakončení Lukáš Chromý a rozhodl tento duel. Hosté v poslední minutě nevyrovnali a pro Stařeč tak následoval souboj o celkové 5 místo.

 

Stařeč - Okříšky 1:1 branka Petrák

V tomto našem posledním utkání udeřili hosté již po sedmi vteřinách. Domácí však potvrdili charakter, který je zdobil po celý turnaj a zasloužené vyrovnali, kdy po přihrávce Oskara Pavlíčka skóroval David Petrák, který byl poté při slavnostním ceremoniálu celého turnaje vyhlášen jedním ze tří nejlepších hráčů. Bohužel další branku se mu již dát nepodařilo. Vyrovnané utkání mohly Okříšky rozhodnout z penalty, která byla odpískána po ruce brankáře Otruby mimo pokutové území. Ten však svoji chybu napravil a poslal tak utkání do penaltového rozstřelu po konci základní hrací doby.

Při něm se do branky postavil David Petrák, kterého však hosté dvakrát překonali a když se za nás neprosadil nikdo z trojice Chromý, Vyskočil, Petrák, tak z toho nakonec bylo celkové 6 místo.

 

Závěrem je třeba všem našim hráčům a trenérům poděkovat, neboť museli tento turnaj odehrát bez střídání. Není bez věci poznamenat, že mladší přípravka Starče se dokázala na tento finálový turnaj pro nejlepší celky probojovat podruhé za tři roky, kdy se tyto halové turnaje konají.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ZIMNÍ LIGA ŽELETAVA

 

 

Halového turnaje v Želetavě se dne 28. 1. 2017 zúčastnilo celkem pět mužstev - domácí Želetava, Podhorácko 2015 (Lesonice), Nové Syrovice, Jemnicko a Stařeč.

.

Sestava: Pavlíček Oskar, Barák Tobiáš, Otruba Marek, Němec Ondřej, Petrák David, Vyskočil Tomáš, Široký Martin, Chromý Lukáš Adam, Vláčil Matěj

.

Želetava - Stařeč 0:1 

V prvním zápase celého turnaje mělo jít o souboj papírových favoritů. Domácí Želetava znalá místních poměrů v hale zatlačila naše hráče do obrany, ti však vyráželi do rychlých protiútoků a po jednom z nich a následné autové rozehrávce skóroval s pomocí domácího hráče v tomto utkání útočník Otruba. Do konce zápasu podržel naše hráče několika zákroky v tomto utkání brankář Petrák a po závěrečném klaksonu mohli všichni oslavit možná trochu nečekané vítězství.

.

Nové Syrovice - Stařeč 1:2 

Do druhého zápasu provedl trenér Ondráček očekávanou změnu v sestavě, kdy si posty vyměnili Otruba a Petrák. Tato výměna se ukázala jako velmi prospěšná a dodala útoku ještě větší sílu. "Hostující" Stařeč se dostala do vedení, "domácí" Nové Syrovice dokázaly vyrovnat a vše směřovalo k remíze, když 8 sekund do konce zápasu vystřelil Chromý a míč skončil v brance. Na jakoukoliv odpověď neměl soupeř již žádný čas, neboť mezitím uplynula doba hry.

.

Stařeč-Jemnicko 2:2 

Po pauze na svačinu následoval třetí zápas. V něm si vybral slabší chvilku brankář Otruba, když propustil jednoduchý míč mezi nohama a "hosté" tak vedli. "Domácí" skóre otočili, ale Jemnicko po rychlém protiútoku vyrovnalo a přes šance na obou stranách, které zlikvidovaly oba brankáři skončilo utkání remízou. V šatně tak mohl trenér naše hráče nejen pochválit, ale také poznamenat, že neskončíme hůře než druzí.

.

Stařeč-Nové Syrovice 2:1 

Čtvrtý zápas, kdy vlastně už o nic nešlo dostali velkou porci minut i ostatní a mohli si tak užít tento vydařený turnaj. Do vedení se hned na začátku dostali naši hráči po zmatcích před hostujícím brankářem. Toto skóre se nedařilo navýšit a hosté po protiútoku k tyči vyrovnali. Následovaly šance na obou stranách, ale zdálo být se jasno o remíze. Tu však odmítl Vyskočil, kdy nejprve jeho autovou rozehrávku zblokoval hostující hráč, ale díky repete skončil míč po křížné střele v brance. Do konce zbývalo 5 sekund, čas ani ne na rozehrávku. Po klaksonu zavládla u všech Stařečských ohromná radost, neboť tento gól znamenal vítězství v celém turnaji.

.

Cíl a tajné přání skončit nejhůře druzí a tím postoupit do finálové skupiny v Třebíči se podařil. Nezbývá než poděkovat všem hráčům, trenérovi, rodičům a již se pomalu těšit za 14 dní do Třebíče.

.

Že všechno štěstí, které jsme celé dopoledne měli, asi zůstalo v Želetavě, se ukázalo při zpáteční cestě domů, kdy jedno z našich aut skončilo po vyhýbacím manévru s protijedoucím autem zapadlé ve sněhu. Naštěstí se nikomu nic nestalo a díky pomoci projíždějících řidičů se podařilo dostat auto zpět na silnici a následně dojet každý v pořádku do svých domovů.

TOPlist