Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

TJ SOKOL STAŘEČ‚ z.s.

Starší přípravka

TURNAJ V TŘEBÍČI 19.3.2017

V neděli 19.3 jsme odehráli další ze série přípravných turnajů. Tentokráte se jednalo o první venkovní turnaj na umělé trávě v Třebíči. Našimi soupeři byly týmy HFK Třebíč A, HFK Třebíč B a celek Lipníka.

Sestava: Chromý, Maury, Němec O., Němec V, Petrák Da. Petrák Do., Požár, Protivínský, Svoboda, Vyskočil

Stařeč – HFK Třebíč A    1:5

Němec V.

K prvnímu utkání jsme nastoupili proti třebíčskému „Áčku“ a nevedli jsme si vůbec špatně. Chtěli jsme hrát fotbal a často jsme dokázali soupeře přehrávat. Co nám dělalo problémy, tak byl vyběhnutý brankář soupeře na pozici libera. Hodně našich akcí končilo právě na něm. My naopak dostávali trochu nešťastné góly a konečný výsledek byl 1:5.

Stařeč – HFK Třebíč B    5:2

Němec V. 3x, Požár, Maury

Perfektní výkon. To byl fotbal! Houževnatého soupeře jsme jasně přehrávali, dokázali jsme držet balón a vypracovávat si spoustu šancí. Když už se soupeř do šance dostal, tak nás podržel brankář Svoboda. I když HFK nasadilo svůj mladší tým, pořád byl věkově srovnatelný s naším.

Stařeč – Lipník  5:2

Maury 3x, Němec V., Petrák David

 

Začali jsme výborně. Kombinačně, pořád jsme si nabíhali, chtěli jsme stále hrát fotbal. Díky tomu jsme vytěžili dva rychlé góly a mohli jsme přidat spoustu dalších. Po chvilce se to však strhlo k tomu, že si každý chtěl dát gól a byla z toho „holomazjna“. Zde jsem musel zvýšit hlas a kluci si to uvědomili a vrátili se k poctivé hře, která nás zdobila celý turnaj. To slavilo úspěch a konečný výsledek 5:2 je zcela zasloužený.

 

 

ZIMNÍ LIGA OKŘÍŠKY

 

Stařeč – Podhorácko     3:5

Němec V. 2x, Maury

Do utkání jsme vstoupili velmi dobře a po brankách Němce a Mauryho jsme vedli 2:0. Prvních 5 minut bylo velmi dobrých a nic nenasvědčovalo, že bychom v zápase nezvítězili. Vedení 2:0 nás ukolébalo a z malátného tempa jsme se již nedostali. Nejprve branka na 2:1 a pak hrozivý úsek hry, kdy jsme dostali 3 branky za 30 sekund. Utkání jsme díky Němcovi dokázali zdramatizovat, avšak při závěrečné risku s vyběhnutím brankáře na útočnou polovinu jsme si dali nešťastný vlastní gól. Konečné skóre 3:5. Tento zápas jsme si vyhrát nezasloužili, výkon nebyl dobrý.

 

Stařeč – Kouty                  1:0

Němec V.

Náš oblíbený soupeř a hlavně oblíbený soupeř Vojty Němce. Ve čtyřech zápasech této sezóny jim nastřílel již 11 branek. Předchozí zápas se nepovedl, a proto jsme udělali změny v sestavě. Jako velmi povedené se ukázalo dát hráče mladší přípravky k sobě, kteří díky své ohromné bojovnosti stále unavovali soupeře, dokázali si vypracovat spoustu šancí a také výborně bránit. Bylo taky nutné kluky namotivovat. Stejně jako na minulém turnaji nás facka v podobě špatného zápasu probrala a díky ní jsme předváděli krásný fotbal. Kouty jsme většinu zápasu přehrávali, avšak naše střely dokázal brankář soupeře zklikvidovat.Nakonec se ujala jedna střela od Vojty Němce. V klíčových momentech nás dokázal podržet brankář Kryštof Svoboda a v utkání jsme zaslouženě zvítězili.

 

Stařeč – Rokytnice         3:1

Němec V. 2x, Maury J.

Jestli jsme předvedli v minulém utkání vynikající výkon, tak teď to bylo ještě mnohem lepší. Krásné fotbalové akce, krásné góly, nasazení, základy presingu. Tomuto utkání není co dodat. PARÁDA!!

 

 

Stařeč – Koněšín             3:0

Němec V 2x, Petrák D.

Předchozí parádní výkon jsme dokázali ještě vyšperkovata soupeř vůbec netušil co proti nám hrát. Nabrali jsme ohromné sebevědomí, dokázali jsme napadat soupeře, kombinovat. Za co jsme byli velmi rádi, že se konečně prosadila naše lajna „mlaďochů“ Němec Ondřej,Petrák David,Vyskočil Tomáš,Chromý Lukáš, která si gól opravdu zasloužila a když tam konečně padnul tak jsme všichni vybouchli radostí.

 

 

 

Stařeč – Rudíkov             0:3

Kluci celý turnaj sledovali tabulku a moc dobře věděli, že když vyhrajeme budeme první. S tímto vědomím jsme dokázali vlétnout na soupeře a vypracovat si nějaké šance. Bohužel jsme je neproměnili a soupeř z první příležitosti vymetl šibenici. Tímto se ten zápas zlomil, na našich hráčích šlo vidět ohromné zklamání a i když strašně moc chtěly, už to nešlo. Rudíkov poté přidal další dvě branky a bylo po zápase. Na závěr jsme zkoušeli ještě hru bez brankáře, ale ani to nepomohlo. Proč tento zápas nevyšel? Jsou dva důvody, již zmíněný psychický tlak, když se hraje o první místo a druhý byl herní styl soupeře. Na naše technické družstvo bohužel silová „kopaná“ platí. Co je však nejpodstatnější, že si z tohoto utkání odvážíme obrovské zkušenosti a pevně věřím, až budeme hrát o první místo příště, již tento zápas dokážeme zvítězit.

 

 

Závěrečné zhodnocení:

Ohromná pochvala pro kluky a další velký zážitek pro trenéry. Je skvělé, pokud se nepovede utkání, tak kluci dokáží zvednout hlavu a dokáže je to tak nakopnout. Zápas o první místo byl velmi cennou zkušeností a jsem si jistý, že příště už ho dokážeme zvládnout. Jsem také přesvědčen, že do skupiny o 12. až 18. místo nepatříme. Opět se ukázalo, že pokud narazíme na fotbalového soupeře, tak s ním zahrajeme krásný zápas a dokážeme ho porazit. A to je to nejdůležitější, protože v této věkové kategorii se nehraje na výsledky. A prostě to tak je, že někdo to dokáže doslova „umlátit“. Jenže v budoucnu se fyzické síly srovnají a budou rozhodovat fotbalové dovednosti a to je bude naše síla. Na závěr bych chtěl poděkovat všem rodičům za podporu.

ZIMNÍ LIGA OKŘÍŠKY

Sestava

Maury Jakub; Němec Vojtěch; Neumann Lukáš; Petrák David; Petrák Dominik; Požár David; Protivínský Šimon; Svoboda Kryštof

 

Stařeč – Kouty                  2:1

Němec 2x

V úvodních velmi nervózních minutách nás soupeř dostal pod poměrně velký tlak a často jsme velmi brzy ztráceli balon. Poté co opadla nervozita se individuálně prosadil Vojtěch Němec, což dalo ráz celému utkání. Po tomto gólu jsme již byli výrazně lepší a mohli jsme přidat další góly. Avšak šance jsme nevyužili, což soupeř potrestal vyrovnávací brankou. Nakonec se opět po individuální akci prosadil Vojtěch Němec, pro kterého je to velmi oblíbený soupeř (v podzimní části jim nastřílel dokonce 8 branek). Další branky jsme i přes množství šancí již nepřidali.

 

Stařeč – FŠ Třebíč           0:4

Do tohoto zápasu jsme nastoupili přesně naopak než do předchozího. Soupeře jsme do ničeho nepouštěli a sami měli ohromné množství šancí. Ty bohužel skončili buď břevnu nebo v rozhodujícím momentu před prázdnou bránou jsme nedokázali trefit míč. Poté soupeř z ničeho nic udeřil. Tento gól nás naprosto položil a kluci se z toho již nedokázali vyhrabat. Nepovedený zápas se soupeřem, který šel porazit nás stálo lepší umístění.

 

Stařeč – Lipník                 3:4

Němec 2x, Maury

Jestli nás v minulém zápase položil gól, tak v tomto jsme ukázali, že nás nic nepoloží. Velmi brzy jsme inkasovali branku po střele z dálky. Po inkasovaném góle jsme dokázali výrazně zlepšit naši hru a během chvíle jsme utkání otočili. Bohužel poté opět klíčový hráč soupeředvěma přesnými zásahy skóre otočil. To nás opět nepoložilo a dokázali jsme vyrovnat a vypracovat několik šancí. Po faulu na půli hřiště přišla osudová chyba. Špatně postavená zeď a dělovka soupeře v poslední minutě definitivně otočila skoré jinak vynikajícího zápasu na stranu soupeře.

 

Stařeč – Výčapy                               0:0

Tento zápas se nehodnotí lehce. Celý zápas do soupeře bušíme, trefili jsme několik tyček, avšak taktika soupeře „ubránit“ remízu slavila úspěch. Pro nás je však podstatné, že jsme soupeře totálně přehráli. Navíc brankář Kryštof Svoboda po svých 2 nešťastných chybách mimo pokutové území dokázal chyby napravit a soupeři chytil parádně 2 nařízené pokutové kopy !!!!

 

 

Stařeč – Okříšky              1:1

Němec

To nejlepší jsme si nechali na závěr. Proti nejlepšímu týmu turnaje, který porazil všechny soupeře rozdílem třídy jsme předvedli fantastický výkon. Po parádní akci soupeř, který to „vyťukal“ až do prázdné jsme velmi rychle prohrávali. To jako by nás nakoplo, že nechceme prohrát a najednou jsme soupeře začali výrazně přehrávali za což jsme byli odměněni vyrovnávacím golem. Poté se hrál velmi kvalitní vyrovnaný zápas. Jak se blížil konec, tak přeci jen soupeř nás začal více přehrávat, ale díky ohromné bojovnosti a výborném výkonu brankáře Kryštofa Svobody jsme udrželi ohromně cenou remízu. Na závěr je třeba dodat, jak se hráči dokázali vžít do zápasu. Bylo to tak výrazné, že když trenér chtěl vystřídat, hráči nedokázali vnímat, a tak se nám povedlo nejednou v tomto zápase špatně vystřídat: D

 

Celkové hodnocení

Se ziskem 5 bodů z 5 pěti zápasů jsme skončili o skóre na 5. místě. To znamená, že v následující části turnaje budeme hrát o konečně 12. až 18. místo. Bohužel o lepší výsledek jsme se připravili smolným zápase s FŠ Třebíč.

Výsledky v této věkové kategorii nejsou to nejdůležitější. Mnohem důležitější je fotbalová kvalita a zde jsme ukázali, jak dobré FOTBALISTY máme. Ano dopláceli jsme na neproměňování šancí, ale to se postupem času změní s tím, jak kluci budou dospívat.

Celkové hodnocení je jednoznačně kladné. Turnaj se nám velmi povedl, hráči si ho velmi užili. Trenéři získali velmi důležitou zpětnou vazbu a to, že cesta, po které se vydali je ta správná.

Na závěr bych chtěl poděkovat všem rodičům, fanouškům a členům oddílu, kteří nás ohromně podporovali a fandili v každém zápase.

Závěrečný veliký aplaus po utkání z Okříškami svědčí,že se kluci nechali v každém zápase na turnaji srdíčko J

TOPlist